Obraz

Obraz

sobota, 6 lipca 2013

Dwie siostry

No i moi drodzy, sianka pilnuję. Posolone, jak narazie jest dobrze. Sprawdzam, wkładam dłonie do środka balotów ale nie jest nawet ciepłe więc ok. Schnie pięknie w przewiewnej stodole. Nowymi talentami objawia się Zoja, pięknie zagania kozy z krzaków, dzięki temu ja nie muszę się przedzierać przez zarośla. A co najlepsze odwołana wraca natychmiast, myślę coby ją przyuczyć do tego, będzie wspaniałą pomocnicą. Kropcia nie wykazuje takich zdolności ale jak to ujął mój tata, Kropka ma leżeć i pachnieć. Dwie siostry, przyszywane, bardzo różne ale obie kochane. Każda ma to coś, coś innego.Zoja zmądrzała, uspokoiła się, teraz jest naprawdę super, stateczna (poza chwilami szaleństwa), posłuszna, uwielbia drapanie po szyi. Przypomina mi Maję, zresztą nie bez przyczyny, w końcu to siostry po jednych rodzicach. Kropek to bardziej fiu bździu, szalona, kocha wszystkich, lizusek. Podjęłam sobie za punkt honoru nauczyć się prawidłowego groomingu cocker spaniela angielskiego, nie jest to łatwe ale pomału, z pomocą hodowcy i innych życzliwych osób nauczę się. Główka i uszka wyglądają już całkiem całkiem.


W gospodarstwie przybyło nam kurek zielononóżek i mieszańców z leghornem. Kura zielona nanosiła jajek w niedostępnym miejscu pod tarasem, wysiedziała i wyprowadziła 12 sztuk. Jedne po mamusi zielone, inne po tatusiu białe.Temperatura nam dokucza, obowiązki swoje codzienne wykonujemy rano, do 10, potem do 16-17 siedzimy w zacienionym pokoju. Ach, tak źle i tak niedobrze. Lubimy narzekać ale taka już nasza polska natura. Za to pozdrawiam wszystkich moich nowych i starszych czytelników. :-)


Nie mogłam się powstrzymać aby nie pokazać zabójczej minki Zojki i mojej kochanej koteczki, 10-letniej Frytki.

4 komentarze:

 1. Blondinka poważna ze srogą miną i jakby niezadowolona z sesji zdjęciowej...ale brunetka, to moim zdaniem, urodzona fotomodelka :) SĄ PRZECUDNE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :-) Zojka nie tyle niezadowolona co raczej nie bardzo wie o co chodzi głupiej pańci co chodzi i fotki pstryka jak głupia. :-)

   Usuń
 2. aaaa i kicia też cudowna :))) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne i psiny i koteczka...

  OdpowiedzUsuń